تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

سرمقاله شماره دوم و سوم دوماهنامه صبح قریب/ جورچین جهان جور خواهد شد


  وقتی به سرعت برق، کادو را باز کردم و «دست شما درد نکنه ... » گفته و نگفته، مشغول کشف زوایای مختلف اسباب بازی جدیدم شدم، نمی دانستم که «جورچین استوانه ای» بعدها به چه دردی خواهد خورد.
  جورچین، « جایزه حفظ دعای فرج » بود با دانه های رنگی که زیر هم و به صورت ردیف شده، در حلقه های هم اندازه مربعی شکل کنار هم چیده شده بود.
  مهره ها را که منظم و موزون و یکرنگ کنار هم می چیدی و یکی دو بار می چرخاندی، تناسب رنگ ها، از بین می رفت و بعد هر چه تلاش می کردی دوباره آن را به حالت اولیه برگردانی، کار بیشتر از قبل بهم می ریخت.
  بعد از کلی تلاش و کلافگی حتی یک ستون از آن مهره ها هم جور نبود.
  پدرم می گفت:«دنیا برای ما حکم همان جورچین را دارد که قرار بوده منظم و موزون بماند، اما انسان ها بر اثر اشتباهات خود آن را بهم ریخته اند و این جورچین دیگر هیچگاه آن هماهنگی اصلی و شکل موزون خود را باز نخواهد یافت، مگر با ظهور حضرت بقیه الله (عج). آن روز، همه چیز در جای خودش قرار خواهد گرفت».  چیزی قریب 25 سال از آن سال ها می گذرد و اکنون برای من این حقیقت در چینش جورچین ها و پازل های مختلف با ابعاد بزرگ تر منطقه ای و جهانی، نمود جدی تری به خود گرفته است.
  در تحلیل ژئوپولتیک جهان، با بروز پدیده انقلاب اسلامی ایران و پس از گذشت سه دهه ازآن، خیزش موج اسلام خواهی مردم مسلمان در کشورهای مختلف، نظریه های آخرالزمانی را با افول تمدن غرب و ظهور تمدن جدید اسلامی به واقعیت نزدیک کرده است و این از مسایلی است که آن را به هیچ وجه بدون در نظر گرفتن حقیقت انتظار و ظهور حضرت موعود نمی توان تحلیل کرد و چیدمان آن را در نظر گرفت.
  خیزش های اسلامی گام بلندی است به سوی ظهور و آن «صبح قریبی» که وعده اش داده شده، قطعه های اصلی و طلایی جورچین جهان است.
  این مشخصه قریب بودن و نزدیک شدن از آن جهت است که آمدنش حتمی است و هر آنچه آمدنش حتمی است نزدیک است.
  «صبح قریب» به عنوان نخستین نشریه ای که اهتمام ویژه خود را بر محوریت « بیداری اسلامی» قرار داده و به موضوعات مختلف از همین منظر می نگرد، محل ظهور و بروز اندیشه هایی است که در جریان نبرد جهان سلطه و مقاومت در جهان، احساسی از جنس تکلیف را در خود نمایان می بینند.

  بعد از تحریر:
  در آغاز تهیه مطالب این دوماهنامه، هیچ نقطه ای روی کاغذ شکل نمی گرفت، تا اینکه نخستین مصاحبه با عنوان خط مقدم و با تیتر « در نبود حاج حسن احساس غربت می کنیم» انجام شد.
  بلافاصله از همان شب، دوستان و همکاران من در تماس های مختلف اعلام کردند که روند تهیه مطالب پرونده ها آغاز شده و گویی قفل از قلم ها باز شده و سنگ از راه مسیرهای ارتباطی برداشته شده است.
  این اتفاق برای ما احساس حضور و ناظر بودن شهید حاج حسن تهرانی مقدم را جدی تر از قبل نمایان کرد و اینکه بدون اذن شهدا خیلی از کارها انجام نخواهد شد.
  از امروز و از همین جا، بسوی همه صاحب نظران و اصحاب قلم و اندیشه دست یاری دراز می کنیم.

  شادی روح شهید حاج حسن تهرانی مقدم و همه شهدای اسلام صلوات


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 31 مرداد 1391 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 30 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160770
 • بازدید امروز :378466
 • بازدید داخلی :35230
 • کاربران حاضر :206
 • رباتهای جستجوگر:349
 • همه حاضرین :555

تگ های برتر